Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüzümüz güzelliğimizin vücut bulduğu noktadır. Karşıdan bakan bir kişi için yüzümüz güzelliğimizin bir göstergesi olacaktır. Bu nedenden ötürü yüzümüzün güzelliğine olabildiğince özen göstermemiz gerekir. Değişik bölgelerden oluşan yüzümüzün bu bölgelerinde yaşanan bir problem, tüm yüzümüzün güzelliğini etkileyecektir. Örneğin gözaltı çukurları yaşlılık durumunda ortaya çıkan bir hadisedir. Ancak genç yaşlarda oluşan bu torbalar güzelliğimiz için büyük bir tehdit unsurudur.

Yüzün her bölgesine dolgu yapılabilir

Yüzümüzde sorun yaşanan bölgeye dolgu yapılarak bu sorundan kurtulmak ve güzelliğimiz korumak mümkündür.

  • Burun, yanak ve dudak üçgeninde oluşabilecek çizgiler ve kırışıklıklar
  • Yanak ve elmacık kemiğinde çukurlar
  • Dudak üstünde oluşan ince çizgiler
  • Alında ve kaş etrafında oluşan kırışıklıklar
  • Dudak
  • Gözaltı torba ve morlukları
  • Derin sivilceler ve akne izleri
  • Burun bölgesine ve yüz üzerindeki birçok noktaya dolgu yapılarak kusurlar kapatılabilmektedir.

Ağrı sızı hissetmezsiniz

Dolgu işlemlerinin nazarı dikkatinizi en çok celp edecek özelliği işlemler sırasında herhangi bir ağrı veya sızı hissetmemeniz olur. Çok kısa sürede bitirilebilen dolgu işlemleri yüksek bir alet edevat ihtiyacı hissettirmez. Bu nedenle dolgu işlemleri ameliyathanelerde değil, ofis ortamında uygulanabilen bir yöntemdir. Bu işlemler için saatlerce uğraşılmasına da gerek yoktur. Sadece birkaç dakika içinde işlemler tamamlanır ve hasta çok kısa bir süre içinde normal yaşantısına döner. Bazı durumlarda hastanın cilt yapısından dolayı morluklar ve şişlikler oluşabilir fakat bu morluk ve şişlikler birkaç saat içinde geçebilmektedir.

Tıpta yaşanan en önemli gelişmelerden bir tanesi olan dolgu işlemlerinde kullanılan ana madde hiyalüronik asit adı verilen bir maddedir. Bu madde deri altına enjekte edilerek derinin erginleşmesine ve hacim kazanmasın yardımcı olmaktadır. Ayrıca dolgu işlemi sırasında bu maddenin kullanım miktarı oldukça düşüktür.